;22 532 71 92  22 532 71 94

Przedstawiamy laureatów II edycji konkursu "Świat oczami młodych"

22 czerwca 2018

Już wiemy, które prace znajdą się na wydanych przez Pocztę Polską znaczkach z serii „Świat oczami młodych”. Przedstawiamy wyniki tegorocznej II edycji konkursu.

Tym razem młodzież projektowała znaczki pocztowe do hasła „Ratujemy klimat”. Otrzymaliśmy prawie 2 tysiące prac konkursowych, na których pokazane zostały konkretne sposoby ochrony klimatu. Komisja sędziowska przyznała 3 nagrody główne, 10 wyróżnień I stopnia oraz dodatkowo 20 wyróżnień II stopnia.

Wszystkie prace są dostępne na stronie konkursu: oczamimlodych.pl

Poniżej przedstawiamy nagrodzone i wyróżnione prace.

Nagrody główne:

Nagroda główna: „Na ratunek naszej planecie”, Beniamin Czajkowski   Nagroda główna: „Walka ze smogiem”, Natalia Gąska   Nagroda główna: „Konieczne zmiany”, Oliwia Gola 
„Na ratunek naszej planecie”
Beniamin Czajkowski
Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy
  „Walka ze smogiem”
Natalia Gąska
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie
  „Konieczne zmiany”
Oliwia Gola
III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim 

 Wyróżnienia I stopnia:

Wyróżnienie I stopnia: „Jesteś częścią Ziemi”, Wiktoria Bralich   Wyróżnienie I stopnia: „Eko dla Ziemi”, Klaudia Kęska   Wyróżnienie I stopnia: „Chrońmy Ziemię z Matką Naturą”, Laura Kret
„Jesteś częścią Ziemi”
Wiktoria Bralich
Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej w Knurowie 
  „Eko dla Ziemi”
Klaudia Kęska
Szkoła Podstawowa w Sernikach 
  „Chrońmy Ziemię z Matką Naturą”
Laura Kret
Szkoła Podstawowa im. dr. H. Jordana w Ksawerowie
         
Wyróżnienie I stopnia: „Koło ratunkowe dla klimatu”, Michalina Nowacka   Wyróżnienie I stopnia: „Instrukcja obsługi Ziemi”, Weronika Olesiak    Wyróżnienie I stopnia: „Droga do przyszłości”, Piotr Orzechowski 
„Koło ratunkowe dla klimatu”
Michalina Nowacka
Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie
  „Instrukcja obsługi Ziemi”
Weronika Olesiak
Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie
  „Droga do przyszłości”
Piotr Orzechowski
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim
         
Wyróżnienie I stopnia: „Dobrodziejstwa natury”, Amelia Sujata    Wyróżnienie I stopnia: „Płuca świata”, Katarzyna Święty    Wyróżnienie I stopnia: „Bądźmy Rycerzami przyrody”, Weronika Wiśniewska 
„Dobrodziejstwa natury”
Amelia Sujata
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku
  „Płuca świata”
Katarzyna Święty
Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku
  „Bądźmy Rycerzami przyrody”
Weronika Wiśniewska
Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdańsku
         
    Wyróżnienie I stopnia: „Żywioły naszą siłą”, Wiktoria Zabłocka     
    „Żywioły naszą siłą”
Wiktoria Zabłocka
Szkoła Podstawowa im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Słupi Wielkiej
   

Wyróżnienia II stopnia:

Wyróżnienie II stopnia: „Pola wiatrowe”, Paulina Adamska    Wyróżnienie II stopnia: „Ziemia jest piękna”, Angela Andrzejewska    Wyróżnienie II stopnia: „EKO Ziemia”, Dominika Bachman 
„Pola wiatrowe”
Paulina Adamska
III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim
  „Ziemia jest piękna”
Angela Andrzejewska
Szkoła Podstawowa w Wilkowie
  „EKO Ziemia”
Dominika Bachman
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy 
         
Wyróżnienie II stopnia: „Wiatraki polne”, Magdalena Bechler   Wyróżnienie II stopnia: „Nasz Eko Świat”, Amelia Czerczer    Wyróżnienie II stopnia: „Natura nam Pomaga”, Agnieszka Dwojak 
„Wiatraki polne”
Magdalena Bechler
Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie
  „Nasz Eko Świat”
Amelia Czerczer
Przystanek Kultura w Piasecznie
  „Natura nam Pomaga”
Agnieszka Dwojak
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli
         
Wyróżnienie II stopnia: „Historia drzewa”, Zuzanna Filipek   Wyróżnienie II stopnia: „Turbiny wiatrowe nasza szansa”, Jakub Gajewski    Wyróżnienie II stopnia: „Moje eko miejsce”, Kamil Ilnicki 
„Historia drzewa”
Zuzanna Filipek
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim
  „Turbiny wiatrowe nasza szansa”
Jakub Gajewski
Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce
  „Moje eko miejsce”
Kamil Ilnicki
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kunowie
         
Wyróżnienie II stopnia: „W naturze siła”, Magdalena Jaremcio   Wyróżnienie II stopnia: „Życie dla życia”, Zuzanna Kaczorowska    Wyróżnienie II stopnia: „Wietrzna noc - prądu moc”, Gabriela Karp 
„W naturze siła”
Magdalena Jaremcio
Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wilczyskach
  „Życie dla życia”
Zuzanna Kaczorowska
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939r. w Uniejowie
  „Wietrzna noc - prądu moc”
Gabriela Karp
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Libuszy
         
Wyróżnienie II stopnia: „Wiatraki na wzgórzu”, Amelia Lugowska   Wyróżnienie II stopnia: „Niekończący się dopływ energii”, Monika Morozewicz   Wyróżnienie II stopnia: „Zielone spojrzenie”, Małgorzata Peliwo
„Wiatraki na wzgórzu”
Amelia Lugowska
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze
  „Niekończący się dopływ energii”
Monika Morozewicz
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli
  „Zielone spojrzenie”
Małgorzata Peliwo
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich
         
Wyróżnienie II stopnia: „Bądź bohaterem - działaj!”, Małgorzata Stypa    Wyróżnienie II stopnia: „Wybierz właściwie”, Lena Szczyglak    Wyróżnienie II stopnia: „Ekologicznie znaczy logicznie” 
„Bądź bohaterem - działaj!”
Małgorzata Stypa
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Legionów Polskich 1914-1918 w Legionowie
  „Wybierz właściwie”
Lena Szczyglak
Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdańsku
  „Ekologicznie znaczy logicznie”
Joanna Szych
Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli
         
Wyróżnienie II stopnia: „Lek na dobry klimat”, Barbara Wosińska   Wyróżnienie II stopnia: „Opiekuj się Ziemią, ona nas żywi”, Ewa Zapart     
„Lek na dobry klimat”
Barbara Wosinska
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie
  „Opiekuj się Ziemią, ona nas żywi”
Ewa Zapart
Szkoła Podstawowa nr 23 im. E. Kor-Walczaka w Kaliszu
   

 

Do góry